Jacek Mirczak w Dobre Wnętrze – Styl&Klasyka

Posted on Czerwiec 20, 2018

W najnowszym numerze magazynu Dobre Wnętrze. Styl&Klasyka ukazał się reportaż prezentujący samodzielnie zaaranżowane mieszkanie kolekcjonera Artura Trukawińskiego. Autor przestrzeni to niebanalna osobowość, obdarzona wyjątkowym smakiem. Jeden z najwybitniejszych w Polsce znawców ekskluzywnego hotelarstwa, który pracował także na działającym na wyobraźnię transatlantyku Queen Elizabeth II.

Artur Trukawiński z pasją kolekcjonuje sztukę współczesną i hobbystycznie oddaje się architekturze wnętrz. Kreowane przez niego przestrzenie to budzące szczególne napięcie połączenie przepychu, dekoracyjności i męskiej siły prawdziwego gentelmana.
W jego zbiorach znajdują się dzieła sztuki nabywane w Xanadu, między innymi obraz Jacka Mirczaka, artysty, który jest reprezentowany przez Xanadu, a którego najnowszą prace można licytować na 7 Aukcji Sztuki Dzisiejszej w najbliższą środę. Zainteresowanym polecam katalog na www.galeriaxanadu.pl

Ja, wolny człowiek

Posted on Maj 20, 2018

W ramach działań związanych z Noc Muzeów w Warszawie, malowaliśmy wspólnie obraz pt. „Ja wolny człowiek”.

Dziękuję Kawałyksztuki i Monika Wejcman za zaproszenie do tej akcji a wszystkim mieszkańcom Warszawy i przybyszom, którzy przyłączyli się do malowania, za wkład w powstanie tego wyjątkowego obrazu.

Do zobaczenia przy kolejnych projektach.

 

received_10215126219364429

Biznes z klasą. Sztuka w przestrzeni.

Posted on Styczeń 15, 2018

„Biznes z klasą” doradza obrazy do wnętrz. Jacek Mirczak obok innych, rekomendowanych artystów. Cały artykuł tutaj: „Wnętrze z charakterem. Sztuka wkracza do przestrzeni prywatnych”.

„Wielbiciele piękna ludzkiego ciała najchętniej sięgają po twórczość Agnieszki Pietrzykowskiej, Julii Kowalskiej i Izy Staręgi. Jeśli można mówić o podziale na wnętrza męskie i kobiece, to szczególnie do męskich gabinetów pasują abstrakcyjne kompozycje Jacka Mirczaka i Ignacego Oboza, które podkreślają niebanalne osobowości ich właścicieli.”

5 Aukcja Sztuki Dzisiejszej

Posted on Grudzień 15, 2017

5 Aukcja Sztuki Dzisiejszej w Galerii Xanadu.

Sen o łące

Jacek Mirczak – Sen o łące
akryl na płótnie, 100 x 60 cm

Wystawa przedaukcyjna od 15 grudnia. Showroom przedaukcyjny 16-17 grudnia. Zlecenia aukcyjne i limity można składać telefonicznie, na stronie Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, Artinfo.pl oraz przez platformę OneBid.pl

Aukcja Sztuki Dzisiejszej skupia nazwiska artystów z bogatym dorobkiem artystycznym, reprezentujących średnie pokolenie. To twórcy, którzy mogą pochwalić się wystawami w prestiżowych galeriach prywatnych i publicznych, nagrodami w konkursach oraz działalnością akademicką. W katalogu aukcji prezentujemy 56 prac, które będą stanowić wartościowe nabytki i ważny punkt w kolekcji.

Zapraszamy na 5 Aukcję Sztuki Dzisiejszej, która odbędzie się w środę 20 grudnia 2017 r. o godz. 19:30! Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski ?złóż zlecenie? znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Polecamy również szczególnie możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na platformie OneBid.

Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 16-17 grudnia 2017 r. odbędzie się u nas showroom kolekcjonerski ? w sobotę będzie można nas odwiedzić w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę 12:00-18:00.

Zwykłe dni

Posted on Październik 31, 2017

Prace nad tomikiem „Zwykłe dni” dobiegają końca. Już wkrótce będzie dostępny na rynku zarówno w wersji drukowanej, jak i na czytniki.

Tomik to zbiór ponad czterdziestu krótkich tekstów poetyckich autorstwa Jacka Mirczaka.

Zwykłe dni

Jacek Sikora pisze…

Posted on Październik 29, 2017

O obecności prac Jacka Mirczaka w ofercie Galerii Xanadu na Warszawskich Targach Sztuki 2017 wspomina na swojej stronie malarz i aktor i podróżnik Jacek Sikora.

„(…) doskonała oferta Galerii Xanadu, nie wiem jak im się udało staworzyć tak spójną prezentację tak odmiennych osobowości jak choćby Magdalena Daniec (uwielbiam), Julia Kowalska (piękne prace osiemnastoletniej malarki), Jacka Mirczaka czy Ignacego Oboza.”

Warszawskie Targi Sztuki

Posted on Sierpień 3, 2017

Galeria Xanadu znalazła się w gronie ponad 60 wystawców na tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki! Targi odbędą się w dniach 13-15 października 2017 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Galeria zaprezentuje prace czwórki współpracujących z nią artystów, między innymi Jacka Mirczaka.

„Wystawa Xanadu skoncentrowana zostanie na malarstwie abstrakcyjnym w odmiennych wydaniach: od mocnych, ekspresyjnych płócien Jacka Mirczaka i Ignacego Oboza, po prace Anny Nosowicz, która przede wszystkim eksperymentuje z kolorem i kontrastami i Magdaleny Daniec, której twórczość jest najbardziej kameralna, wyciszona spośród czwórki artystów (…). Autorów oprócz zainteresowania abstrakcją łączy także swoboda w traktowaniu materii malarskiej i eksperymentowaniu z tym medium.”

Więcej informacji na stronie galerii.

Warszawskie Targi Sztuki plakat

Galeria Milano – To nie mój obraz

Posted on Kwiecień 20, 2017

Serdecznie zapraszam 20 kwietnia o godz. 19.00 do Galerii Milano w Warszawie na wernisaż niecodziennej wystawy zbiorowej „To nie mój obraz”.

Artyści: Grażyna Bieganik, Magdalena Bielesz, Edward Dwurnik, Krzysztof Gliszczyński, Maria Kiesner, Urszula Komorek, Marta Kochanek-Zbroja, Mariusz Łukasik, Jacek Mirczak, Piotrek Młodożeniec, Robert Motelski, Ula Niemirska, Anna Orbaczewska, Kamila Palmowska, Stefan Paruch, Jarosław Puczel, Marek Sobczyk, Mariusz Stanowski, Marta Szulc, Marzena Turek-Gaś, Olga Wolniak, Małgorzata Wielek-Mandrela, Maryla Weiss, Krzysztof Wróblewski

Prace przygotowane na wystawę mają być wynikiem nowych inspiracji twórczych, próbą przekroczenia własnych artystycznych granic (nowy temat, styl, technika, czy dziedzina sztuki). Wszyscy powinniśmy poczuć się zaskoczeni – zarówno publiczność jak i sami artysci. Czy uda się być całkowicie nierozpoznawalnym?

Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny

Posted on Październik 24, 2016

Miło mi poinformować, że Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, objęła swoją opieką moje działania artystyczne. Tym samym od dnia dzisiejszego moje prace dostępne są w stałej ofercie galerii.

I would like to inform that the art gallery Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny now takes care of my artistic actions. Now my works are available in the gallery offer.

Artyści Saskiej Kępy

Posted on Październik 16, 2016

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy ARTYŚCI SASKIEJ KĘPY.

W związku z 100. rocznicą przyłączenia Saskiej Kępy do Warszawy PROM Kultury Saska Kępa oraz Urząd Dzielnicy Praga-Południe organizują ? PIERWSZĄ WYSTAWĘ ARTYSTÓW SASKIEJ KĘPY?. Wernisaż odbędzie się 9 listopada 2016 roku o godzinie 19.00. Listopadowy afisz PROM dostępny jest tutaj.